ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Aasta Ehitusprojekt 2017 ja Aasta Ehitusinsener 2017 konkursside nominendid ja võitjad kuulutati välja kahe liidu ühisel auhinnagalal Tööandjate majas. Peoõhtu avasid EKEL tegevjuht Kalle Karron ja EEL tegevdirektor Tiia Ruben. Tervitussõnad ütlesid EEL esimees Jaanus Olop ning EKEL juhatuse aseesimees Tiit Kerem. Sõnavõtuga esines Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantsler Jüri Rass.

Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu poolt korraldatud Aasta Ehitusprojekt 2017 konkursi võitjaks kuulutati Balti Jaama Turg, mille arhitektuurse lahenduse loojaks ning peaprojekteerijaks on KOKO arhitektid OÜ.

Viimastel kuudel on Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liiduga ühinenud kolm uut ettevõtet.

Aasta Ehitusprojekt 2017 konkursile on esitatud 11 väga huvitavat ja eriilmelist ehitist. Kasutuseesmärgilt on esindatud kaubanduskeskused, suuremahuline büroohoone, koolimaja, lasteaed, äri-ja eluhoone, spordi- ja tervisekeskus, tootmishoone, alajaam ja avalikus kasutuses olev trepp.

Kohtumisel räägiti Tallinna linnaplaneerimise ja ehituse kitsaskohtadest, peatuti ehituslubade menetlemise olukorral ning detailplaneeringute kehtestamise tähtaegadel, samuti puudutati Tallinna ehitusmääruse eelnõud.