ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit ning Eesti Ehitusinseneride Liit kuulutasid välja konkursid „Aasta Ehitusprojekt 2017“ ja “Aasta Ehitusinsener 2017”.

Liidud soovivad ühise konkursiga tõsta esile huvitavaid hooneid ja rajatisi ning tunnustada ehitusinsenere ja projekteerijaid, kelle loomingu tulemusena need ehitised on valminud. Konkursi eesmärk on juhtida tähelepanu insenerierialade olulisusele ning aidata kaasa ehituskonsultatsiooniteenuste kvaliteedi, projekteerimisettevõtjate maine ning tellijate teadlikkuse tõusule.

Kahe erialaliidu ühiselt korraldatud konkurss ja auhinnagala toimisid eelmisel aastal hästi, seetõttu jätkatakse samas formaadis ka sel aastal.Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu tegevjuht Kalle Karroni sõnul valib EKEL parimat ehitusprojekti juba viiendat korda. Kandidaatide hulgas on alati olnud innovaatilisi ja eeskuju väärivaid rajatisi, kus nõudlik arhitektuur ning insenerosade tehniline keerukus on omavahel meisterlikult seotud. Tulemuseks on protsessi kõigi osapoolte rahulolu.

“Aasta ehitusinseneri” tiitlit annab Eesti Ehitusinseneride Liit välja samuti 5. korda. Eesti Ehitusinseneride Liidu tegevdirektor Tiia Rubeni sõnul oli konkurents tiitlile eelmisel aastal väga tihe ning võitjat oli keeruline ennustada. Mõnevõrra ootamatult läksid nii parima ehitusinseneri kui ka parima ehitusprojekti tiitel samale objektile. ”Loodetavasti jätkub põnevust ka selleaastasele konkursile ning me näeme palju väga häid kandidaate”, ütles Ruben.

Konkursile saavad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud. “Julgustan kõiki konkursil osalema ja kandidaate esitama, olgu tegemist kas suuremahulise taristuobjekti või väikese mägihütiga. Tunnustame arhitektide ja inseneride leidlikkust, loomingulisust ja nutikust, mis on viinud suurepärase tulemuseni”, lisas Karron.

Selleaastase uuendusena valib “Aasta Ehitusprojekt 2017“ konkursi võitja välja 5-liikmeline žürii koosseisus: Tiit Kerem (Inseneribüroo Telora OÜ), Peeter Pere (Peeter Pere Arhitektid OÜ), Marti Sein (Neoprojekt OÜ), Teet Tark (Hevac OÜ) ja Tarmo Pohlak (Oma Ehitaja AS).

Mõlema konkursi tingimused on leitavad EKEL ja EEL kodulehtedel http://ekel.ee/et/info/aasta-ehitusprojekt ja www.ehitusinsener.ee. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 11.detsember 2017.a.

Eelnevatel aastatel on AASTA EHITUSPROJEKTI tiitli võitnud:
2016 Kvartali keskus Tartus, peaprojekteerija TARI AS
2014/2015 Rakvere Tark Maja, peaprojekteerija Alver Arhitektid OÜ
2013 Viljandi Gümnaasium, peaprojekteerija SALTO AB OÜ
2012 Lennusadam, peaprojekteerija KOKO Arhitektid OÜ

AASTA EHITUSINSENERIKS on kuulutatud:
2016 Hugo Olak, Tari AS peakonstruktor
2015 Roland Vaikmäe, AS Merko Ehitus Eesti projektijuht
2014 Jaanus Somelar, OÜ Pakrum insener-projekteerija
2013 Tiit Joosti. AS Merko Ehitus Eesti projektidirektor