ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu ja Ehitusettevõtjate Liidu esindajad arutasid 6.aprillil Standardikeskuses toimunud koosolekul standardi EVS 915:2012 "Ehitiste projekteerimise riigihangete ja ehitustööde riigihangete korraldamine" uustöötluse koostamise küsimusi.

Lisaks tavapärase viieaastase ülevaatusperioodi saabumisele tekkis standardi uuendamise vajadus ka seoses uue riigihangete seaduse jõustumisega. Arutelu käigus jõuti tõdemuseni, et projekteerimistöö ja ehitustöö erineva iseloomu tõttu ei ole mõistlik mõlema hankimist käsitleda ühes standardis, vaid selguse huvides tuleks koostada kaks erinevat standardit. Kui ehitustööde puhul hangitakse konkreetset toodet s.o. ehitamine tellija antud projektlahendi alusel, siis ehituskonsultatsiooniteenuste hangete korral on tegemist arendustööga, mis on oma sisult ajatöö.    

Osapooled otsustasid, et koostatakse kaks eraldi standardit, millel kummalgi oma üldosa. Ehitushangete osa koostamist juhib EEEL ning EKEL korraldab projekteerimishangete osa koostamist. Moodustatakse ühine standardikomitee, mis koosneb tasakaalustatult ehituse ja projekteerimise valdkonna osapooltest. Komitee eesmärgiks on nii ehituse kui ka projekteerimisvaldkonna hangete läbiviimise standardite koostamine.

Lisainfo: Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel 51 997 057