ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Juhatuse liikmed Maidu Saar, Johann-Aksel Tarbe ning tegevjuht Kalle Karron kohtusid Berliinis Euroopa ehituskonsultatsiooniettevõtete liitusid koondava föderatsiooni EFCA president Kevin Rudeniga, et arutada koostöövõimalusi ning EKELi võimalikku liitumist Euroopa organisatsiooniga. Kõrgetasemelisel kohtumisel osalesid lisaks president Rudenile veel EFCA juhatuse liige Kimmo Fischer ja peasekretär Jan Van der Putten.

Eesti pool kaasas kohtumisele ka Läti erialaliidu LIKA esindaja Oskars Zivtiņši. President Ruden tunnustas Balti riikide omavahelist koostööd ning iga-aastase Balti ehituskonsultantide kohtumise korraldamist. Ta mainis, et kavatses võtta osa kevadel Tartus EKELi korraldatud kokkusaamisel, kuid kahjuks ei õnnestunud tal seekord siiski Eestisse tulla.

Kevin Ruden tutvustas EFCA peamisi eesmärke ning tegevusi, millega saavad nad rahvuslikele erialaliitudele kasulikud olla (ECFAga on liitunud tänaseks 26 riiki). Olulisena rõhutas ta tegevust Euroopa Komisjoni ning Euroopa Liidu erinevate institutsioonide suunal eesmärgiga mõjutada positiivselt insenerkonsultantide huvisid puudutavate EL õigusaktide koostamist ning muudatuste sisseviimist. Eesti ja Läti pool jagasid omakorda informatsiooni oma erialaliitude ning riigis toimuva kohta.

President Ruden avaldas kokkusaamise üle heameelt ning avaldas lootust, et EFCA koostöö Balti erialaliitudega muutub edaspidi tihedamaks ning kutsus EFCAga ühinema.

EFCA kohta saab lugeda:
http://www.efca.be/Home.aspx


Lisainfo:
Kalle Karron
EKEL tegevjuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Foto EFCA Berlin

Fotol: Johann-Aksel Tarbe, Kimmo Fischer, Oskars Zivtiņš, Kalle Karron, Maidu Saar, Jan Van der Putten, Kevin Ruden.