ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia uus juht professor Kimmo Lylykangas ning EKELi esindajad jagasid vastastikku informatsiooni ja arutasid võimalike koostöökohtade üle.

EKELi kontoris toimunud kohtumisel rääkis tegevjuht Kalle Karron liidu kui ettevõtete ühenduse toimimisest ning arhitektid Ra Luhse Arhitektuuribüroost Luhse & Tuhal ja Lauri Laisaar Novarc Groupist kirjeldasid oma kogemuse näitel, milline on töökorraldus Eesti arhitektuuri-ja projekteerimisbüroodes ning milliseid töötajaid Eesti ettevõtted nende hinnangul vajavad. Räägiti arhitektuuriõppest laiemalt ning arutati, milliseid oskusi peaks arhitektuuriüliõpilastes arendama, samuti peatuti ettevõttepraktika korraldamise üksikasjadel.

Kimmo Lylykangas avas oma plaane seoses TalTechi arhitektuuriosakonnaga, pidades koostöökohtade leidmist ettevõtjatega väga tähtsaks. Tema hinnangul on oluline olla Eesti ettevõtetele usaldusväärne partner ja koostöö saab toimida vaid siis, kui arhitektidel on väärtuslikud oskused, mida ettevõtjad vajavad. Ta on veendunud, et edu võti seisnebki nende kompetentside arendamises ning laiaulatusliku võrgustiku loomises.