ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

EFCA korraldatud aastakonverentsi teemaks oli seekord "Tulevikutrendid - talendid, töövahendid ja tehnoloogiad". 10.mail toimunud konverentsil osalesid EKELi juhatuse liige Maidu Saar ning tegevjuht Kalle Karron. 

Ajaloolises Dublini lossis toimunud konverentsil räägiti ehitussektori digitaliseerimisest – kvaliteedi ja tootlikkuse suurendamisest, parandades juhtimist ning kasutades tehnoloogilisi lahendusi. Leiti, et võtmekoht on protsesside juhtimises ning efektiivses meeskonnatöös protsessi osapoolte vahel. Digiehituseks ja sektori tootlikkuse kasvuks vajalik digitehnoloogia on olemas, näiteks BIM integreeritud platvormid, virtuaalreaalsus, 3D printimine, asjade internet (IoT), aga näiteks ka plokiahela tehnoloogia andmete ühtsuse ning parema turvalisuse saavutamiseks.

Toodi näiteid jätkusuutlikust kavandamisest, räägiti säästva hoone sertifitseerimissüsteemist DGNB, mis annab objektiivse kirjelduse ja hinnangu hoonete jätkusuutlikkusele ning kvaliteeti hinnatakse põhjalikult kogu hoone elutsükli jooksul.

Olukorras, kus tööjõupuudus on kasvavas trendis, tuleb leida võimalusi eriala atraktiivsemaks muutmisel. Fookus on inimestel – teadmistel, professionaalsusel ja talentide leidmisel. Räägiti sellest, kuidas muuta inseneri- ja arhitektiametit atraktiivsemaks naiste hulgas. Möödapääsmatu on investeerida noortesse talentidesse. EFCA panustab noorte spetsialistide programmi, mis on tegutsenud kümme aastat, toetades ja motiveerides noori ehitusinsenere.

Konverentsil kuulutati välja selleaastase “Young Professional” konkursi võitja, kelleks valiti Taani ettevõttes Ramboll töötav 35.aastane Gitte Gylling Hammershøj Olesen, Middelfarti raekoja ning linnakeskuse projekti eest.
http://www.efcanet.org/News/Detail.aspx?id=4079


Olulised faktid:
- EKEL on EFCA täieõiguslik liige alates 09.05.2019.a. 
- EFCA on tegutsenud alates 1992. aastast, esindades 28 erialaliitu 28st Euroopa riigist.

EFCA veebileht:
http://www.efcanet.org/Home.aspx

 

Konverentsi veebileht:
https://www.efcadublin2019.com/

 

Lisainfo: 
Kalle Karron
EKELi tegevjuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.