ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Ehitussektori erialaliitude ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koostöös korraldatud konverents tõi kokku kogu sektori – ehituskonsultandid, arhitektid ja ehitusettevõtjad. Ettekannete ning arutelude järgsel ühisel auhinnagalal kuulutati välja 2019. aasta "Aasta ehitusprojekt", "Aasta digitaalse innovatsiooni projekt", "Aasta ehitusinsener" ja "Aasta Ehitaja".

Konverentsi ettekanded ning paneeldiskussioonid keskendusid ehitusvaldkonna pikale vaatele ning digitaliseerimisele. EKELi juhatuse liige Kaitis Väär rääkis oma ettekandes, et tänu infomudelile on ehitise elukaares projekteerimise ja ehitamise vahel ühendav sild olemas, järgmisena on vaja rajada sild teostusmudelist haldusmudelisse. Paneeldiskussioonides osales EKELi juhatuse esimees Tiit Kerem.

MKMi ettekannetes peatuti ehitusvaldkonna tuleviku väljavaadetel ning digiarengutel. Ehitusettevõtjate Liidu ettekanne tõi välja probleemid ning väljakutsed muutuvas keskkonnas. Ehitusinseneride Liidu poolt jäi kõlama, et projekteerimis- ja ehitustegevuse kvaliteedi määravad arhitektide ja inseneride teadmised, oskused ning kogemused, mida digitaliseerimisprotsessis ei tohi ära unustada.

Konverentsi videosalvestus ning esinejate esitlusslaidid on nähtavad: https://eehitus.ee/timeline-post/ehitus-2020-sild-tulevikku/

Konverentsi korraldasid Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit, Eesti Ehitusinseneride Liit, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. 

Fotod: Raigo Pajula