ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

15. juunil 2020 avaldati EVS Teatajas standardi EVS 915 „Ehitiste projekteerimise ja ehitustööde riigihangete korraldamine“ uustöötlus. Standardisarja koostamist juhtisid Eesti Ehituskonsultatsiooni­ettevõtete Liit (EKEL) ja Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) koostöös erinevate huvigruppidega.


Standard koosneb kahest eraldi osast – esimeses osas käsitletakse projekteerimise riigihankeid ning teises osas ehitustööde riigihankeid.


Ehitustööde riigihangete puhul on tihti probleemiks ehitustööde hankimine puuduliku ehitusprojekti alusel, sealhulgas sellise dokumentatsiooni alusel, mille alusel ehitustöid tegelikkuses teha ei saa või muutuvad ehitustööde käigus hankija soovid ning ehitajal tuleb korraldada lahenduste ümber- või juurde projekteerimine. Puudulik ehitusprojekt on tihti ka olulisemaks põhjuseks, miks ehitamine venib ja kallineb. Samas peegeldab puudulik ehitus­projekt aga märksa suuremat probleemide ringi – selleks on hankija ebapiisav eeltöö ehituse tervikprojekti kavandamisel (sh ehitusuuringute tegemisel), mistõttu jäävad kerkivad probleemid põhjendamatult järgmiste etappide teostajate – projekteerija ja ehitaja – kanda.


Standardi eesmärgiks on vältida riigihangete praktikas harjumuseks saanud vigasid ning anda soovitusi ja juhiseid hea tavaga kooskõlas olevate hangete korraldamiseks. 
Seoses standardi jõustumisega on kavandatud ka koolitused standardi tutvustamiseks, mis toimuvad:

  • 24. septembril 2020 Tallinna Ehituskoolis (Pärnu mnt 162) ja
  • 15. oktoobril 2020 Tartus, Tari AS koolitusklassis (Võru tn 256).


Täpsema info koolituse kohta avaldame lähiajal https://ekel.ee/et/koolitused


Standardi kohta saab lühiülevaate märtsis 2020 ajakirjas EhitusEST ilmunud artiklist:
https://ehitusest.ee/uudis/2020/03/30/tulekul-projekteerimise-ja-ehitustoode-riigihangete-standardi-uustootlus/


Standardisarja mõlemat osa on võimalik osta Eesti Standardikeskusest:


Lisainfo: Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
50 54381