ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Teamsi keskkonnas toimunud Euroopa erialaliitusid ühendava föderatsiooni EFCA direktorite ja tegevjuhtide korralisel koosolekul arutati muuhulgas tarkvara pakkujate kõrgete hindade ning monopoolse seisundi üle Euroopas. Eesti poolt osales EKELi tegevjuht Kalle Karron.


Enamus EFCAsse kuuluvatest Euroopa liikmesettevõtetest on kinnitanud, et iga aastaga on toimunud tarkvara litsentsihindade tõus ning EFCA sellekohane Euroopa tasandi algatus on väga vajalik. Lepiti kokku, et EFCA moodustab liidu FIECi (European Construction Industry Federation) ja ACE-ga (Architects ’Council of Europe), et konkurentsi ja turgu valitseva seisundi moonutamise teemal dialoogi astuda. EFCA toetab täielikult FIECi poolt 2020.aastal kirja pandud seisukohti, sealhulgas intellektuaalomandi ja andmete omandiga seotud küsimustes ning koostab sellekohase dokumendi. Ühised ettepanekud ja seisukohad edastatakse Euroopa Komisjonile, samuti tarkvara pakkujatele Ameerika Ühendriikides ja Euroopa liidus.

Lisainfo: Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.