ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

EKELi ja Transpordiameti juhtide veebikohtumisel räägiti hangete korraldamisest, uuringumahtudest ja täitmistagatistest. Peadirektor Kaido Padar tutvustas ameti uut struktuuri ning tulevikuplaane. “Lähiaastatel panustame projekteerimisse oluliselt. Tahame kriisi ajal suurte teeprojektidega edasi minna, toetades majandust ja ehitussektorit”, sõnas Padar.  


Peadirektori sõnul on 2021.aasta teede investeeringute maht üle aastate suurimaid: teedevõrgu arendamisse on kavandatud 143 miljonit eurot ja säilitamisse 104 miljonit eurot. Projekteerimises on praegu 105 kilomeetrit 2+2 teid ja tänavu lisandub projekteerimisse veel 83 kilomeetri ulatuses 2+2 teid. Transpordiamet loodi ühendades Maantee-, Lennu- ja Veeteede Ameti. Ametis töötab ligi 850 inimest 17 esinduses üle Eesti. EKELil on tihedam koostöö liikuvuse planeerimise teenistuse ja maanteehoiu teenistusega.

Kohtumisel peatuti pikemalt aktuaalsetel teemadel ning otsiti lahendusi probleemidele. EKELi hinnagul tuleks kaaluda hangetel rakendatava rahalise garantii (täitmistagatise) nõude asendamist, kuna see ei täida projekteerimislepingu täitmise tagamise eesmärki parimal moel.  

Projektide parema kvaliteedi huvides lepiti EKELi ettepanekul kokku, et väärtuspõhiste hangete teema võetakse taas päevakorda. EKELi hinnagul ei ole projekteerimise hankimine üksnes madalaima hinna alusel jätkusuutlik, sest see ei toeta kvaliteedi tõusu. 

Räägiti ka uuringute mahtude (nii geodeesia kui geoloogia) ja sellega seonduva vastutuse teemal, samuti käsitleti BIM mudelite detailsusastmeid ning uuringute osa tehnilist sisu.

Kohtumisel osalesid EKELi poolt juhatuse esimees Keijo Vaher (Sweco Projekt AS), EKELi liikmed Riho Milva (Roadplan OÜ) ja Mairolt Kakko (REIB OÜ) ning tegevjuht Kalle Karron.
Transpordiametit esindasid peadirektor Kaido Padar, maanteehoiu teenistuse direktor Raido Randmaa, taristu arendamise osakonna juhataja Andres Urm ja projekteerimise talituse juhataja Mart Michelis.


Lisainfo: Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.