ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

EKELi juhatuse liige Maidu Saar ja tegevjuht Kalle Karron osalesid 23.aprillil toimunud Eesti, Läti ja Leedu ehituskonsultatsiooniettevõtete liitude veebikohtumisel.


Traditsiooniliselt andis iga liit ülevaate olukorrast oma riigi ehitus- ja projekteerimissektoris, rääkides viimase aasta arengutest ja muutustest. Ettekannetele järgnes arutelu. Seekordsel kokkusaamisel räägiti mõistagi koroonapiirangute mõjust ehitussektorile Balti riikides. Osapoolte hinnagul on mõju olnud kardetust väiksem – eelmisel aastal käibed küll langesid, kuid sektor on jõudsalt taastumas.

Eesti poolt toodi lisaks koroonamõjudele välja odavhangete probleemid ning väärtuspõhise hankimise vähese kasutamise. Räägiti ka projekteerijate vastutuskindlustusest ning ehituslubade aeglasest menetlemisest Tallinnas. Läti ja Leedu kolleegide poolt käsitleti projekteerimisprotsessi digitaliseerimisega seotud probleeme, rohepöörde teemat, samuti kindlustuse probleeme.

Järgmine kohtumine toimub Läti kolleegide eestvedamisel käesoleva aasta sügisel.

Lisainfo: Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.