ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Ehitusvaldkond sõlmis esmakordse ehitusvaldkonna ülese kokkuleppe, mille eestvedajad kinnitasid valmisolekut seda ühiselt ellu viia. EKELi poolt allkirjastas dokumendi juhatuse esimees Keijo Vaher.Era- ja avaliku sektori koostöös valminud arenguplaani "Ehituse pikk vaade 2035" allkirjastajate hulka kuuluvad ehitusvaldkonna ettevõtete, kohalike omavalitsuste, riigi ja kõrgkoolide esindajad, kokku 17 osapoolt.

Ehituse pikk vaade sisaldab endas seitset suurt sammu, mille osas plaanib sektor ühiselt pingutada. Nende hulgas on näiteks kohalike omavalitsuste võimekuse kasvatamine, targa tellija põhimõtete ja uute innovatiivsete praktikate edendamine ning ekspordi ja tööviljakuse suurendamine.

Sõlmitud kokkulepe toetab ka EKELi tegevusi ning eesmärke, millest paljudega on liidus juba algust tehtud. Pika vaate rakendamise protessis on EKELil oluline roll sellistes tegevustes nagu väärtuspõhiste hangete praktika juurutamine ja kvaliteedimõõdikute kirjeldamine, ehitiste ohutuse suurendamine, ebaausa konkurentsi vähendamine (OÜ-tamine), vastutuskindlustuse põhimõtete ülevaatamine, õigusaktide kohandamine (standardite ja õigusaktide kooskõla) ning targa tellija kontseptsiooni koostamises osalemine.

Loodava ehitusvaldkonna arengukomisjoni töös ning pika vaate rakenduskava väljatöötamises osalevad EKELi poolt Virgo Sulakatko ja Andres Piirsalu.

Nimekiri ehituse pika vaate kokkuleppega liitunutest:

 1. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
 2. Eesti Arhitektide Liit
 3. Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit
 4. Eesti Ehitusettevõtjate Liit
 5. Eesti Ehitusinseneride Liit
 6. Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit
 7. Eesti Taristuehituse liit
 8. Eesti Planeerijate Ühing
 9. Eesti Puitmajaliit
 10. Digitaalehituse klaster
 11. Eesti Kunstiakadeemia
 12. Tallinna Tehnikaülikool
 13. Tallinna Tehnikakõrgkool
 14. Eesti Maaülikool
 15. Tallinna Ülikool
 16. Tallinna linn
 17. Tartu linn


9.juunil toimunud allkirjastamise ning seminariga seotud materjalid (slaidid, koostöölepe ja ehituse pika vaate dokument) on kättesaadavad e-ehituse lehel: https://eehitus.ee/ehituse-pikk-vaade/
Lisamaterjal: https://mkm.ee/et/uudised/ehitusvaldkond-leppis-kokku-ehituse-pika-vaate-elluviimises


Ehituse pika vaate tutvustuse ja dokumendi allkirjastamise järelvaatamine: https://worksup.com/app/#id=EHITUS2035

 

Lisainfo:

Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 50 54381

Ehitusvaldkond leppis kokku pika vaate elluviimises