ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Parima hoone ja parima rajatise ehitusprojekti nominendid on selgunud, kummagi kategooria võitja kuulutatakse välja pidulikul galal 30.novembril.

EKELi aasta ehitusprojekti konkursil jõudsid nominentide hulka taas väga erinevat tüüpi ehitised. Hoonete kategooria kolme parima hulgas on kaks eriilmelist koolimaja ning kogukondlik spordikeskus. Rajatiste kategoorias konkureerivad kolme parema hulgas mastaapne liiklussõlm, linna looduspark ning jalakäijate tunnelid ja sild. EKELi tegevjuht Kalle Karroni hinnagul on kõik nominendid oma insenertehniliste lahenduste osas silmapaistvad ja väärivad tunnustust, samas võitja tiitli saab vaid üks.
 
Parima hoone ehitusprojekti nominendid 2022 on: 
Saaremaa Gümnaasium (fotod Tõnu Tunnel) - peaprojekteerija: Nordecon AS ja HOCO OÜ, arhitektuur: Karisma arhitektid OÜ (tellija: Riigi Kinnisvara AS, ehitaja: Nordecon AS)


Tallinna Muusika ja Balletikool MUBA (fotod Tõnu Tunnel, Tiit Veermäe) - peaprojekteerija: Kolm Pluss Üks OÜ, arhitektuur: Atelier Thomas Pucher ja 3 + 1 Arhitektid (tellija: Riigi Kinnisvara AS, ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS)


Hiiumaa Spordikeskus (fotod Tõnu Tunnel) - peaprojekteerija ja arhitektuur: Molumba OÜ (tellija: Hiiumaa Vallavalitsus, ehitaja: Ehitus5Eco OÜ)Parima rajatise ehitusprojekti nominendid 2022 on:
Tartu Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid „SINDLINAHK“ (fotod Tõnu Tunnel) - arhitektuur: arhitektuuripraksis PART, peaprojekteerija: Stricto Projekt OÜ ja Tinter-Projekt OÜ (tellija: Tartu Linnavalitsus, ehitaja: Trev-2 AS)


Tondiraba park (fotod Kaupo Kalda) - peaprojekteerija: Roadplan OÜ, maastikuarhitektuur: AB Artes Terrae OÜ (tellija: Tallinna Keskkonna – ja Kommunaalamet, ehitaja: Tallinna Teede AS)


Väo liiklussõlm (fotod Harry Auväärt) - peaprojekteerija: K-Projekt AS (tellija: Transpordiamet, ehitaja: Nordecon AS) 


Konkursil hinnatakse projekteerimisprotsessi ning selgitatakse välja parim projekteerimismeeskond. Žürii hindab muuhulgas projektdokumentatsiooni kvaliteeti, insenertehniliste lahenduste ambitsioonikust, ehitise toimivust aga küsib ka ehitaja ja tellija hinnangut. Kalle Karroni sõnul tahab EKEL oma konkursiga tõsta esile arhitekte ja ehitusinsenere, tunnustades peaprojekteerijat, kes protsessi tulemuslikkuse eest vastutab. 

Võitjad kuulutatakse välja ehitussektori erialaliitude ja MKMi korraldatava aastakonverentsi "Ehitus 2023+: Hange – vedur või pidur?" raames toimuval auhinnagalal.
Sündmusel saab osaleda 30.novembril 2022 kell 9:00 - 17:00 veebiülekande kaudu aadressil: https://eehitus.ee/timeline-post/ehitus2023-hange-vedur-voi-pidur

Konverentsi kava asub siin: https://eehitus.ee/timeline-post/ehitus2023-hange-vedur-voi-pidur
Sündmusele saab registreeruda siit: https://fienta.com/et/ehitus2023
 
Lisainfo: Kalle Karron
+372 50 543 81
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.