ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Parima hoone ja parima rajatise ehitusprojekti konkursi nominendid on selgunud, võitjad kuulutatakse välja pidulikul galal 29.novembril.

EKELi aasta ehitusprojekti konkursil jõudsid läbi tiheda rebimise hoonete kategooria kolme nominendi hulka kaks eriilmelist koolimaja ning klaasfassaadiga büroohoone. Rajatiste kategoorias konkureerivad kolme parema hulgas sadamapiirkonna välisruum, meres paiknev estakaadkai ning linna puhkeala. EKELi tegevjuht Kalle Karroni hinnagul on kõik nominendid oma insenertehniliste lahenduste osas silmapaistvad ja väärivad tunnustust, samas võitja tiitli saab vaid üks.
 

Parima hoone ehitusprojekti nominendid 2023 on:

Tominga maja (fotod Tõnu Tunnel) - peaprojekteerija: Pluss Arhitektid OÜ ja Nordecon AS, arhitektuur: Pluss Arhitektid OÜ (tellija: Mainor Ülemiste AS, ehitaja: Nordecon Betoon AS, Nordecon AS)

Narva Riigigümnaasiumi õppehoone (fotod Sixten Sepp) - peaprojekteerija: Salto Arhitektuuribüroo OÜ, arhitektuur: Salto Arhitektuuribüroo OÜ (tellija: Riigi Kinnisvara AS, ehitaja: AS Ehitustrust)

Pelgulinna Riigigümnaasium (fotod Tiit Veermäe) - peaprojekteerija: Arhitekt Must OÜ ja Merko Ehitus Eesti AS, projekteerimise projektijuht: HOCO OÜ, arhitektuur: Arhitekt Must OÜ (tellija: Riigi Kinnisvara AS, ehitaja: Merko Ehitus Eesti AS)

Parima rajatise ehitusprojekti nominendid 2023 on:

D-Terminali esine välisruum (fotod Kaupo Kalda) - peaprojekteerija: Roadplan OÜ ja AS Infragate Eesti, arhitektuur: Pluss Arhitektid OÜ ja K-Projekt AS (tellija: AS Tallinna Sadam, ehitaja: Nordecon AS)

Pakrineeme LNG terminali haalamiskai - peaprojekteerija: OÜ ConX PM ja Estkonsult OÜ (tellija: Pakrineeme Sadama OÜ, ehitaja: Insenerehituse AS)

Õismäe tiigiala ja purskkaevu rekonstrueerimine - peaprojekteerija: K-Projekt AS (tellija: Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, ehitaja: OÜ RTS Infraehitus)

 
Konkursil hinnatakse projekteerimisprotsessi ning selgitatakse välja parim projekteerimismeeskond. Žürii hindab muuhulgas projektdokumentatsiooni kvaliteeti, insenertehniliste lahenduste ambitsioonikust, ehitise toimivust aga küsib ka ehitaja ja tellija hinnangut. Konkursi žüriisse kuuluvad - hoonete kategoorias: Markus Kaasik (3+1 arhitektid OÜ), Teet Tark (Hevac OÜ, EKA, TTÜ), Valter Napits (Inseneribüroo Telora OÜ) ja Indrek Peterson (Eesti Ehitusettevõtjate Liit) ning rajatiste kategoorias: Raul Vibo (Ramboll Finland Oy), Dago Antov (Tallinna Tehnikaülikool) ja Valter Napits (Inseneribüroo Telora OÜ).
Kalle Karroni sõnul tahab EKEL oma konkursiga tõsta esile arhitekte ja ehitusinsenere, tunnustades peaprojekteerijat, kes protsessi tulemuslikkuse eest vastutab. 
 
Võitjad kuulutatakse välja ehitussektori erialaliitude ja Kliimaministeeriumi poolt korraldatava aastakonverentsi "Ehitus 2024+: Kas mängus või pingil?" raames toimuval auhinnagalal.
Sündmus toimub Kultuurikatlas 29.novembril 2023 
Konverents toimub kell 09:00–16:00  ehituskonverents.ee/programm/
Auhinnagala kell 19:00–23:00  ehituskonverents.ee/auhinnagala/
Registreeruda saab Fienta keskkonnas fienta.com/et/ehituskonverents-ehitusgala
+372 50 543 81
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.