ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Ehitussektori aastakonverentsile järgnenud auhinnagalal kuulutati välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2023“ laureaadid.

Võitja tiitli pälvisid Narva Riigigümnaasium hoonete kategoorias ning Pakrineeme LNG terminali haalamiskai rajatiste kategoorias.

Narva Riigigümnaasiumi õppehoone peaprojekteerijaks on Salto Arhitektuuribüroo. „Meie jaoks on võitja tiitel meeldiv üllatus”, ütles arhitekt Ragnar Põllukivi auhinda vastu võttes. “Edu taga on hea meeskonnatunnetus, tänan kogu meie projekteerimismeeskonda, samuti ehitajat Ehitustrusti sujuva koostöö eest“, lisas Põllukivi.

Parim hoone ehitusprojekt 2023 on Narva Riigigümnaasiumi õppehoone - peaprojekteerija: Salto Arhitektuuribüroo OÜ (tellija: Riigi Kinnisvara AS, ehitaja: AS Ehitustrust)

Parimaks rajatiseks valitud Pakrineeme LNG terminali haalamiskai peaprojekteerijateks on Estkonsult OÜ ja OÜ ConX PM. "Aega oli vähe ja töö pingeline, kuid ühiselt pingutades saime hästi hakkama”, ütles ehitusinsener Priit Põldre oma tänukõnes. “Eestis ei ole varem sellist tüüpi sadamarajatist projekteeritud. Ilma toimiva koostööta poleks asi õnnestunud, nii tellija kui ehitaja mõtlesid lahendusi otsides kaasa.”

Parim rajatise ehitusprojekt 2023 on Pakrineeme LNG terminali haalamiskai - peaprojekteerija: Estkonsult OÜ ja OÜ ConX PM (tellija: Pakrineeme Sadama OÜ, ehitaja: Insenerehituse AS)

Aasta ehitusprojekti konkursil hinnatakse projekteerimisprotsessi ning selgitatakse välja parim projekteerimismeeskond. EKELi tegevjuhi Kalle Karroni sõnul väärivad mõlema kategooria kolm parimat nominenti tunnustust, kuna projekteerimisprotsess oli kõigil keerukas ning insenertehnilised lahendused täis väljakutseid.

Žürii hindas muuhulgas ehitusprojekti kvaliteeti, insenertehniliste lahenduste ambitsioonikust, ehitise toimivust aga küsis ka ehitaja ja tellija hinnangut. Võitjad valis välja žürii koosseisus: Markus Kaasik, Valter Napits, Teet Tark ja Indrek Peterson hoonete kategoorias ning Raul Vibo, Valter Napits ja Dago Antov rajatiste kategoorias.

Tunnustatud nominentide TOP 3 hulka jõudsid: https://www.ekel.ee/et/uudised/535-aasta-ehitusprojekt-2023-nominendid-on-selgunud 

Konkursi kõik kandidaadid on näha: https://www.ekel.ee/et/uudised/534-parimaks-ehitusprojektiks-kandideerib-15-ehitist-2

Lisainfo: Kalle Karron
+372 50 543 81
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Estkonsult OÜ ja OÜ ConX PM parim rajatise ehitusprojekt 2023 foto Raigo Pajula
Estkonsult OÜ ja OÜ ConX PM parim rajatise ehitusprojekt 2023 foto Raigo Pajula
Kõik laureaadid 2023 foto Raigo Pajula
Kõik laureaadid 2023 foto Raigo Pajula
Narva Gümnaasium foto Sixten Sepp
Narva Gümnaasium foto Sixten Sepp
Pakrineeme LNG terminali haalamiskai
Pakrineeme LNG terminali haalamiskai
Salto Arhitektuuribüroo parim hoone ehitusprojekt2023 foto Raigo Pajula
Salto Arhitektuuribüroo parim hoone ehitusprojekt2023 foto Raigo Pajula