ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Rahandusministeeriumi tellimusel on valminud juhend "Kvalitatiivsed hindamise kriteeriumid. Juhend hankijale." Eesmärgiks on suunata riigihangete korraldajaid arvestama senisest enam kvaliteedile tuginevaid väärtusi ja mitte lähtuma üksnes maksumusest.


Projekteerimissektoris on odavhangete suur osakaal olnud juba pikki aastaid valdavaks probleemiks. Sellele lahenduse leidmiseks loodi EKELis 2019.aastal väärtuspõhiste hangete töörühm, kes töötas välja põhimõtted ja juhised ning on järjepidevalt tutvustanud neid lisaks hankijatele ka Rahandusministeeriumile.

Asjad on liikunud aeglaselt, kuid muutusi on näha. Sealhulgas aitab vastvalminud juhend ning mõned kuud tagasi Rahandusministeeriumi poolt kinnitatud riigihangete strateegilised põhimõtted väärtuspõhiseid hankeid edendada ja soodustada. Juhendi esimeses pooles on välja toodud universaalsed ja horisontaalsed hindamiskriteeriumid, projekteerimise hindamiskriteeriumid on leitavad alates lk 74. EKELi jaoks on teema endiselt proriteetne ning tööd jätkatakse nii hankijate kui ka ministeeriumite suunal.

kvalitatiivsed hindamise kriteerumid    kvalitatiivsed hindamise kriteerumid

Lisainfo: Kalle Karron 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.