ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

Ehitussektori aastakonverentsi “Ehitus 2023+” auhinnagalal kuulutati välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2022“ laureaadid.
EKELi konkursi võitja tiitli pälvisid Tallinna Muusika ja Balletikool MUBA hoonete kategoorias ning Tartu Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid SINDLINAHK rajatiste kategoorias.

Võitjad kuulutas välja EKELi juhatuse esimees Ragnar Jõesaar ning auhinnad andis üle majandus- ja taristuminister Riina Sikkut. MUBA peaprojekteerijaks on 3+1 Arhitektid ning arhitektuurse lahenduse autoriks Atelier Thomas Pucher ja 3+1 Arhitektid. „Kõige tähtsam on luua selline olukord, kus kõik töötaksid ühise eesmärgi nimel“, ütles 3+1 Arhitektid partner Markus Kaasik auhinda vastu võttes. “Me oleme väga õnnelikud. Kogu meie projekteerimismeeskond ja samuti ehitaja Merko Ehitus AS tegid väga hea koostööd“, lisas Kaasik.

Parimaks rajatiseks valitud Tartu Vaksali jalakäijate silla ja -tunnelite arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitektuuripraksis PART ning peaprojekteerijaks Stricto Projekt OÜ ja Tinter-Projekt OÜ. "Pean väga oluliseks, et taristudisain on saamas osaks arhitektide igapäevatööst. Võiks tulla rohkem liiklussõlmi, mis parandaks linnakeskkonda ning teeks autodeta liiklemise nauditavaks”,  ütles arhitekt Sille Pihlak oma tänukõnes. “Ma tahan väga tunnustada meie meeskonda. Suur tänu ka tellijale Tartu linnavalitsusele ning ehitajale Trev-2 ASle", lisas Pihlak. “Seda objekti on väga kaua oodatud ja selle loomisprotsess oli pikk, kuid nüüd on see valmis ja väga ilus”, ütles Tinter-Projekt OÜ juhatuse liige Indrek Lensment.

Aasta ehitusprojekti konkursil hinnatakse projekteerimisprotsessi ning selgitatakse välja parim projekteerimismeeskond. EKELi tegevjuhi Kalle Karroni sõnul selgusid võitjad tihedas konkurentsis. “Mõlema kategooria kolm parimat nominenti väärivad tunnustust, kuna projekteerimisprotsess oli keerukas ning insenertehnilised lahendused täis väljakutseid”, ütles Karron. Žürii hindas muuhulgas ehitusprojekti kvaliteeti, insenertehniliste lahenduste ambitsioonikust, ehitise toimivust aga küsis ka ehitaja ja tellija hinnangut. Võitjad valis välja žürii koosseisus Valter Napits, Teet Tark ja Ra Luhse hoonete kategoorias ning Raul Vibo, Heiki Meos, Valter Napits ja Dago Antov rajatiste kategoorias.
 
Tunnustatud nominentide hulka jõudsid: https://www.ekel.ee/et/uudised/515-aasta-ehitusprojekt-2022-nominendid-on-selgunud
Fotosid sündmusest saab vaadata: SIIT Fotode autor on Raigo Pajula
Gala ekraanil näidatud nominentide-võitjate videod leiab siit: https://www.dropbox.com/sh/wfuaxnvbaod9ffx/AAAAglho9vVR39nBYfBhw7dUa?dl=0 
Konverentsi ja gala otseülekande salvestust näeb: https://eehitus.ee/ehitus2023
 
Lisainfo: Kalle Karron
+372 50 543 81
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Hoonete võitjad laval  Markus Kaasik Hanna-Liisa Mõtus Taavi Lipp foto Raigo Pajula
Hoonete võitjad laval Markus Kaasik Hanna-Liisa Mõtus Taavi Lipp foto Raigo Pajula
Parim hoone ehitusprojet 2022  MUBA  31 Arhitektid foto Raigo Pajula
Parim hoone ehitusprojet 2022 MUBA 31 Arhitektid foto Raigo Pajula
MUBA foto Tõnu Tunnel
MUBA foto Tõnu Tunnel
Rajatiste võitjad laval Siim Tuksam Sille Pihlak Indrek Lensment foto Raigo Pajula
Rajatiste võitjad laval Siim Tuksam Sille Pihlak Indrek Lensment foto Raigo Pajula
Parim rajatise ehitusprojekt  võitjad  Sindlinahk foto Raigo Pajula
Parim rajatise ehitusprojekt võitjad Sindlinahk foto Raigo Pajula
Sindlinahk foto Tõnu Tunnel
Sindlinahk foto Tõnu Tunnel
EKELi auhind  parim rajatis 2022  EKA klaasikunst  foto Raigo Pajula
EKELi auhind parim rajatis 2022 EKA klaasikunst foto Raigo Pajula
Ehitus 2023 kõik võitjad  foto Raigo Pajula
Ehitus 2023 kõik võitjad foto Raigo Pajula